»Raven sevanja znotraj in zunaj objekta je še vedno v mejah normale in stabilna. IAEA še naprej spremlja razmere.«
»Edina država na svetu, ki napada takšne objekte, zaseda jedrske elektrarne in vodi vojno brez ozira na posledice, je današnja Rusija.«
»Razpravo bo moderirala voditeljica in urednica oddaje Ugriznimo znanost Renata Dacinger.«
»Kar koli vam bodo rekli o dolžini in višini naložbe, pomnožite z dve.«
»Če imamo že eno Westinghousovo, je ta v določeni prednosti že zato, ker to tehnologijo poznamo.«
»Med zahodne dobavitelje spada tudi Južna Koreja, ne le ZDA in Francija.«
»Absolutno, od takrat, ko končna potrditev.«
»Težko je graditi prototip jedrske elektrarne, takšna reaktorja sta prva v Združenem kraljestvu.«
»Majhna država, kot je Slovenija, bi bila nora, da bi vlagala v takšen projekt, dokler ni povsem jasno, da ga je mogoče zgraditi časovno in stroškovno učinkovito.«
»Dokončanje elektrarne označil za pomemben korak na poti doseganja ničelnih emisij toplogrednih plinov.«
»Razmere v nuklearki Kursk, ki ima štiri sovjetske reaktorje RBMK-1000 z grafitnim moderatorjem, so stabilne.«
»Na tej točki bi rad pozval vse strani k maksimalni zadržanosti, da bi se izognili jedrski nesreči s potencialno resnimi posledicami sevanja.«
»Sovražnik je danes ponoči poskušal napasti jedrsko elektrarno.«
»Obljubljajo prihod strokovnjakov, da ocenijo situacijo.«
»Večina brezpilotnikov je bila uničena.«
»Obranili smo napad s petimi brezpilotnimi letali.«
»Kijev je zajel še eno vas in dodatne vojne ujetnike, ki jih bodo uporabili za prihodnje izmenjave.«
»Med ogledom hladilnega stolpa je ekipa ugotovila, da je škoda najverjetneje nastala v notranjosti stolpa na ravni razdelilnika vode na višini približno deset metrov.«
»Požar ni vplival na jedrsko varnost elektrarne, saj hladilni stolpi trenutno ne obratujejo in jih ne potrebujejo kot del mehanizma za hlajenje reaktorjev, ki so v stanju hladnega pogona.«
»Ekipa je opravila nadzor sevanja na območju hladilnih stolpov in reaktorjev ter ni ugotovila povišane ravni sevanja.«
»Ta sistem je nastal zato, da lahko elektrarna stoji tudi v gosto naseljenem območju, kot je Evropa. Evropski tlačnovodni reaktor predstavlja ravno to – lahko je zgrajen kjer koli v Evropi v skladu z evropskimi standardi, kar pomeni, da vplivov na okolje ne sme biti prek meja elektrarne, dobesedno prek ograje. Dovoljen ni niti najmanjši izpust.«
»Zato ima reaktor EPR vse varnostne sisteme početverjene, da lahko tudi med izvajanjem vzdrževanja enega sistema preostali trije delujejo in so na voljo za rezervo.«
»Storitve, gradnjo, vse lahko kupiš v isti valuti, v kateri nato tudi prodajaš proizvedeno elektriko. Če kupiš elektrarno v eni valuti, elektriko pa prodajaš v drugi, vedno obstaja valutno tveganje. To je prednost domačega, evropskega dobavitelja.«
»Prva je EPR 2, ki bo evolucija 1600-megavatnega reaktorja, a bo imel približno enako nazivno moč. Enako bo velik, imel bo štiri uparjalnike in enako veliko sredico.«
»First of a kind vedno prinaša tveganja za odstopanja in s tem se povečuje verjetnost za zamude.«
»Do jedrske eksplozije v jedrski elektrarni nikakor ne more priti. Zanjo namreč potrebuješ 90-odstotno obogatitev urana, medtem ko imamo pri nas le petodstotno obogateni uran. Za jedrsko bombo potrebuješ tudi veliko maso urana na kupu, medtem ko je pri nas uran polnjen v tanke paličice, med katerimi je zrak.«
»Vsi napovedujejo, da se bo poraba električne energije povečevala, ob tem, da želi tudi naša država izstopiti iz uporabe premoga in da bomo predvidoma leta 2043 zaprli zdajšnjo Nuklearno elektrarno Krško.«
»Večinoma so bili odzivi zelo pozitivni, kar je bilo tudi pričakovano. Povečini je namreč šlo za ljudi iz okolice, ki že desetletja živijo z jedrsko elektrarno.«
»Nisem 'ptica zloslutnica', a že leta in leta skušam samo na podlagi empiričnih raziskav in dokazov razlagati situacijo, saj je pošteno, da ljudje vedo, za kaj gre. In če kdo misli, da bo cena iz JEK-a 2 nižja, kot je cena elektrike na borzi … Ne verjamem.«
»Sam sem tudi privrženec nižje moči nove nuklearke. Da bi se 'špilali' pri nuklearki in je ne zaganjali na 0,9, kar pomeni 90 odstotkov ur v letu pri polni moči … Tu je ekonomija katastrofa.«